Źródła czystej wody – wystawa rzeźby Grażyny Jaskierskiej-Albrzykowskiej w Galerii Refektarz

zrodla_czystej_wody

W dniu 29 września 2023 (piątek) o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż wystawy rzeźby pt. „Źródła czystej wody” – Grażyny Jaskierskiej-Albrzykowskiej.

Grażyna Jaskierska-Albrzykowska urodziła się w Targu.
Rzeźbiarka, prof. dr hab. Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (1982-1987), gdzie pracuje od 1988 roku. Dyplom z zakresu rzeźby zrealizowała pod kierunkiem prof. Leona Podsiadłego. Od 2004 roku prowadzi pracownię rzeźby dyplomowej w Katedrze Rzeźby i Działań Przestrzennych na Wydziale Rzeźby i Mediacji Sztuki we wrocławskiej ASP.

Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki w 1990 roku. Otrzymała srebrną plakietę Rady Regionalnej Emilia Romagna na XI Międzynarodowym Biennale Dantego w Rawennie we Włoszech. W 2009 Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Kultury. Laureatka Konkursu „Design-Antydesing” 2009 Dolnośląskich Wystaw Sztuki „Ciąg dalszy” II miejsce. W 2014 roku otrzymała odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W 2018 Złota Odznaka ZPAP. W 2021 Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artist” Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Skip to content