Wernisaż: Coś pięknego – Wojsława Brydaka

brydak-intro-sm

W lipcu w Galerii Refektarz dostępna będzie wystawa pt. „Coś pięknego”, Wojsława Brydaka. Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się w piątek 2 lipca, o godzinie 19:00.

Wojsław Brydak autor, tłumacz, fotograf. Z wykształcenia pianista i reżyser teatralny. Redaktor muzyczny Rozgłośni Gdańskiej Polskiego Radia; kierownik literacki i reżyser teatrów w Gdyni i Koszalinie. Wieloletni redaktor naczelny „Rocznika Sopockiego”, gdańskiego „Autografu” i wydawnictwa Akademii Muzycznej w Gdańsku.
W latach 70. XX wieku sztuki teatralne Brydaka wystawiły teatry w Gdańsku, Toruniu i Warszawie. W 2016 roku wydał album fotograficzno-literacki Wojsława Brydaka Za siódmym jeziorem. Kaszuby. W dwa lata później powieść Poste restante.
W latach 1992–2012 przełożył blisko 20 powieści i zbiorów opowiadań, między innymi Woody’ego Allena, Francisa S. Fitzgeralda, Kena Keseya, Salmana Rushdiego, Johna Updike’a. Autor fotograficznych wystaw indywidualnych, a w latach 60. i 70. zeszłego wieku uczestnik licznych krajowych i zagranicznych wystaw zbiorowych.
W 2012 roku przygotował wystawę krajobrazową „Pierścień Damroki” dla kartuskiej Galerii Refektarz.

Skip to content