DE INTEGRO Anny Bem-Boruckiej w Galerii Refektarz

a-bem-borucka

Już w najbliższą sobotę – 4 maja 2024 roku, o godzinie 18:00, w Galerii Refektarz odbędzie się wernisaż wystawy rzeźby i fotografii Anny Bem-Boruckiej pt. De Integro. Zapraszamy!

Anna Bem-Borucka
Rzeźbiarka. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby i na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Filozofii. Od dyplomu zawodowo związana z gdańską Uczelnią, obecnie prowadzi Pracownię Rysunku i Malarstwa na Wydziale Grafiki. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem i fotografią. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach i sympozjach w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Hiszpania, Gruzja, Armenia, Kanada, Indie, Grecja, Szwecja, Stany Zjednoczone, Rosja, Izrael, Jordania, Wielka Brytania, Ukraina, Czechy, Węgry, Rumunia, Mołdawia).

DE INTEGRO
na nowo, od początku …

Wzajemne przenikanie, zmienność, bycie „między”, ciągłe eksperymentowanie, nieustający ruch jako sposób wyrażania wszystkiego czego nie da się wyrazić. Od zawsze twórczość leży w najgłębszej naturze człowieka, to ciągłe sięganie do tego co było z jednoczesnym dodawaniem swojego, bo czyż nie jest tak, że wpływ na nas mają wielkie kultury czy cywilizacje minionych wieków. W dzisiejszym świecie sztuka staje się nie tylko estetyczną kreacją, ale bywa też miejscem mieszania się czy przenikania wielu odmiennych konwencji i dyscyplin, polityki, innych kultur, terenem prowokacji i przekraczania, przestrzenią, na którą oddziałują różne idee i dziedziny życia człowieka. Przy tej obfitości, konwergencji, entropii, szumie, rudymentem dla artysty jest umiejętność wyboru tego co najistotniejsze do wybrzmienia. Tym, co uważam za istotne w tworzeniu jest sam proces, synergiczne doświadczenia. Właściwie doświadczanie jako szukanie metafory, archetypu, powiązań powstających „pomiędzy” i na granicy różnych, na pozór odległych od siebie światów, gier, kultur, cywilizacji,

rzeczywistości…
– Anna Bem-Borucka

Wystawa dostępna będzie do dnia 2 czerwca 2024.

Skip to content