III Międzynarodowe Sympozjum Rzeźby w Granicie

2021 GEOMETRIA PLAKAT MAŁY-rec

Trzydziestego sierpnia 2021 roku w Złotej Górze na terenie Gminy Kartuzy rozpoczyna się III Międzynarodowe Sympozjum Rzeźbiarskie pt. ,,Geometria Kamienia”. Organizatorami Sympozjum jest Wydział Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Gmina Kartuzy oraz Galeria Refektarz w Kartuzach.

W związku z satysfakcjonującymi efektami sympozjum w poprzednich dwóch edycjach, w obecnym roku będziemy się starać rozwijać, wzbogacać i poszerzać projekt, zwiększając liczbę profesjonalnych, uznanych artystów rzeźbiarzy z istotnych ośrodków akademickich tj. Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Uniwersytet Artystyczny w Zlinie (Czechy). Planowanymi efektami sympozjum jest powstanie obiektów rzeźbiarskich w granicie polnym i osadzenie ich w przestrzeni publicznej na terenie Kartuz w kontekście zaistniałej architektury. Pragniemy też przybliżyć szerszemu gronu odbiorców historię i technologię rzeźby w kamieniu. W poprzednich edycjach wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Kartuzy, okolicznych szkół, miłośników rzeźby, władz Gminy Kartuzy oraz artystów gdańskiej ASP. W trakcie sympozjum planowane są wykłady, prezentacje przygotowane przez organizatorów oraz zaproszonych gości z kraju i zagranicy.

Wernisaż powstałych w trakcie sympozjum prac odbędzie się 18 września o godzinie 17.00 w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Koordynatorzy projektu: dr hab. Małgorzata Wiśniewska, dr Marcin Plichta.

Skip to content